• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Сторінка адміністратора

/Files/images/kartinki/20_1.jpg

Чи можуть прийняти дитину в дитячий садок без медичної довідки

НІ. Тому, що відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003р. №305, а також ст.15 Закону України від 06.04.2000р. "Про захист населення від інфекційних хвороб" прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом.

Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також, якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.
Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється!Правила відрахування з дитячого садка

Порядок прийому, відрахування та збереження за дитиною місця у дошкільному навчальному закладі визначено Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003р. № 305, де, зокрема, зазначено, що відрахування дитини з дошкільного навчального закладу державної та комунальної форми власності може здійснюватись:

- за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;

- на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;

- у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.
Але адміністрація дошкільного навчального закладу зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.

За дитиною зберігається місце в д/з у разі хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків, а також у літній період (75 днів).

ЧИ МАЮТЬ ПРАВО НЕПОВНОЛІТНІ ОСОБИ ЗАБИРАТИ ДІТЕЙ З ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ?

Відповідно до статті 150 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 р. №2947- ІІІ (із змінами, далі — (сімейний кодекс) батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
Частиною 6 статті 12 Закону України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. № 2402-ІІІ (із змінами, далі — Закон № 2402) встановлено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров’я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов’язків.

Відповідно до Закону № 2402 «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 р. № 2628- ІІІ (із змінами, далі — Закон № 2628) зазначено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності.

Згідно з частиною 2 статті ІІ Закону № 2628 «Про дошкільний заклад», дошкільний навчальний заклад створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання.

Тобто, вище зазначені норми встановлюють відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, та дошкільного навчального закладу за навчання дітей, збереження їх життя та здоров’я тощо.

Крім того, слід зазначити, що відповідно до частини І статті 6 Сімейного кодексу, правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття. Частина 2 статті 6 Сімейного кодексу визначає, що малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років.

Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.


Відповідно до статті 32 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 р. № 435-ІV (із змінами, далі — Цивільний кодекс) фізичні особи у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років мають неповну цивільну дієздатність.
Умови набуття та надання повної цивільної дієздатності визначаються статтями 34 та 35 Цивільного кодексу.

3 огляду на це, забирати з дошкільного навчального закладу своїх братів та/або сестер має право лише особа, яка досягла повноліття.У ЗДО «Золотий ключик» діють вимоги, які допомагають правильно організувати час перебування в ньому ваших дітей.

ПРОСИМО ВАС ДОТРИМУВАТИСЯ ТАКИХ ПРАВИЛ:

1. Своєчасно приводити дитину до закладу дошкільної освіти - до 8.00 та забирати до 18.00.


2. Якщо Ви привели дитину після 8.00, Вам слід дочекатися, коли діти вашої групи повернуться з ранкової гімнастики і передати дитину вихователю. Неприпустимо залишати дитину саму у приймальній кімнаті групи.


3. Приводити в ЗДО здорову дитину, повідомляти вихователя про їсамопочуття вдома.


4. Своєчасно повідомляти вихователя та адміністрацію закладу про хворобу дитини та інші причини її відсутності в ЗДО за телефоном
5-11-74

5. Якщо під час ранкового прийому в ЗДО у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов'язані звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.


6. Батьки, або особи, що за їх дорученням приводять дитину в дошкільний заклад, мають передати дитину вихователю або тому працівникові ЗДО, який приймає дітей в цей час. Неприпустимо відправляти дитину в дошкільний заклад саму, без супроводу дорослого. Увечері вихователь зобов'язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за їх дорученням.


7. Вам варто заздалегідь домовитися з вихователем щодо осіб, яким Ви доручаєте забрати дитину з дошкільного закладу. Таке доручення оформляється письмовою заявою батьків або осіб які їх заміняють.

8. Вихователь не має права віддавати дітей
НЕПОВНОЛІТНІМ ДІТЯМ, БАТЬКАМ У НЕТВЕРЕЗОМУ СТАНІ.

Кiлькiсть переглядiв: 1513

Коментарi

 • Максим

  2016-11-23 21:59:02

  Добрий день!Моя донька ходить в дитячий садочок "Золотий ключик" сьогодні вкотре після 2-х тижневого лікування я забрав дитину вже з насморком і знову лікування! Скажіть будь ласка скільки моя дитина буде сидіть вдома хвора із за Байдужих батьків які приводять своїх хворих дітей!це видно і без лікаря коли дитина кашляє та тече з носу або Вихователя який приймає таких дітей в групу???Набридло кожний місяць витрачати кошти на лікування дитини !Якщо вихователь не має права відмовити батькам у прийнятті...

 • Татьяна

  2015-10-24 12:15:59

  Добрый день.У меня ребёнок ходит в детский сад "Золотой ключик".И вродебы как начиналось всё прикрасно,эсть одно большое но.....!!!!Я бы хотела обратить ваше внимание на то,что мне уже надоело через каждую неделю лечить ребёнка.Почему я так возмущена...?А я вам скажу.Потому что есть такие детки в нашей групе ,которые ходят в сад с сумашедшым бронхитом,грипом,насморком и просто от кашля задихаются.Но в тоже время их родители приводят с утра в сад со справкой что ребёнок здоров....Хочется задать вопрос родителям как ребёнок может быть здоров при таких симптомах...

 • WilliamOr

  2015-10-08 12:34:49

  [url=http://uwodzenieforum.pl]tabletki na libido Femmax[/url]...