• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Ростемо здоровими

/Files/images/0100dx0n-fc58-717x1014.jpg/Files/images/nove/0f1f749976eb75ea37861f69f17cd243.jpeg

Догляд за дитиною після щеплення

- Після введення вакцини дошкільник має перебувати 30 хв. під наглядом медичного працівника, щоб у разі появи алергічних реакцій йому була надана невідкладна кваліфікована допомога;- Протягом декількох днів після щеплення слід утримуватись від введення в раціон дитини нових продуктів харчування;- Якщо 2-3 дні після щеплення у дитини немає апетиту, то це не є приводом для хвилювання, проте слід забезпечити звичний для дитини режим пиття;- Щеплення не є протипоказанням для прогулянок на свіжому повітрі за умови доброго самопочуття.

Більшість щеплень призводять до появи більш-менш виражених місцевих і загальних реакцій

Місцеві реакції на щеплення

Це «відповідь» тканин на введення вакцини, що виникає впродовж доби після вакцинації безпосередньо на місці ін`єкції і може триматися протягом двох-десяти днів. Найбільш виражені місцеві реакції спостерігають у разі введення АКДП (почервоніння, набряк і біль на місці ін`єкції) та БЦЖ (утворення виразки).

Прояви місцевих реакцій на щеплення:
набряк на місці ін`єкції;
почервоніння; ущільнення; біль; дрібний червоний висип; збільшення лімфатичних вузлів.

- За всіх типів щеплень рекомендують утриматися від будь-якого локального лікування проявів місцевої реакції.

- Якщо дитина розчісує місце ін`єкції, то слід покрити його легкою марлевою пов`язкою.

- Існують різні ступені тяжкості місцевої реакції. Ступінь тяжкості визначають шляхом вимірювання лінійкою діаметру почервоніння й набряку місця ін`єкції:
~ менше за 2,5 см – легкий;
~ 2,5 – 5 см – середній;
~ більше за 5 см – тяжкий.

! За середнього або тяжкого ступеня місцевої реакції, а також у разі запалення лімфатичних вузлів і судин, потрібно терміново звернутися до лікаря.

Загальні реакції на щеплення

Через високу чутливість вегетативної нервової системи дитини до будь-яких подразників проведення вакцинації може призвести до загальних реакцій організму на цю профілактичну процедуру.

До загальних реакцій організму на вакцину належать: підвищена температура тіла; слабкість і сонливість; головний біль; біль у животі та суглобах; нудота та блювання; нетривала непритомність.

- Одноразове блювання і короткочасний пронос не є приводами для занепокоєння і не потребують ніякого спеціального лікування.
Підвищена температура тіла – це нормальна реакція організму дитини на щеплення, яка означає, що імунна система відреагувала на щеплення і починає виробляти імунітет.
Залежно від температури тіла загальні реакції організму дитини на щеплення поділяють за тяжкістю на три ступені:
37,1 °С – 37,5°С – легкий;
38°С – середній;
вище 38°С – тяжкий.

- Обов`язково зверніться до лікаря або викличте швидку, якщо після щеплення у дитини:

· зависока температура тіла (38°С і вище);

· з`явилися судоми;

· непритомність;

· неспокійний психологічний стан;

· несприйняття їжі та пиття;

· на місці щеплення утворився гнійний нарив.

Після проведення вакцинації батьки мають пильно стежити за самопочуттям, психофізіологічним станом дитини та дотримуватися рекомендацій лікаря!

/Files/images/nove/stomacid-5.jpg

Рекомендації для батьків щодо профілактики стоматитів

· Зміцнюйте місцевий та загальний імунітет дитини загартуванням, адже стоматит може розвиватися на тлі зниженого імунітету. Лише здоровий та сильний організм може протидіяти хвороботворним бактеріям та вірусам.

· Стежте з тим, щоб дитячий раціон був насиченим вітамінами, за необхідності за призначенням лікаря давайте дитині вітамінні комплекси. Пам`ятайте, що стоматит може бути спричинений браком вітамінів в організмі.

· Привчіть дитину до правил особистої гігієни: чистити зуби двічі на день, мити руки після відвідування туалетної кімнати, ігор на майданчику та безпосередньо перед вживанням їжі. Також поясніть дитині, що недопустимо гризти нігті та брати пальці до рота.

· За жодних обставин не давайте дитині зубну щітку дорослого. Вона має бути індивідуальною, а змінювати її треба кожні три місяці.

· Навчіть дитину правильно чистити зуби. Це слід робити ретельно, але обережно, аби не травмувати слизову оболонку ротової порожнини.

· Купуйте дитині лише дитячі зубні пасти. Адже зубні пасти для дорослих можуть спричинити алергічний стоматит.

· Стежте за станом здоров`я ротової порожнини дитини та раз на півроку відвідуйте з дитиною стоматолога, адже хворі зуби та ясна – одна з причин виникнення стоматиту.

· Дотримуйтеся не лише правил особистої гігієни, а й гігієни помешкання – робіть вологе прибирання, мийте дитячі іграшки тощо.

· Не давайте дитині гарячої їжі, адже вона може пошкодити слизову оболонку. Термічні пошкодження можуть спричинити стоматит.

Профілактика грипу та ГРВІ

ГРІ - це велика група гострих вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів. Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. Механізм передачі вірусу грипу - повітряно-крапельний. Грип може призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової, ендокринної систем.

Як передаються ГРВІ

Під час чхання, так само як і при кашлі, з рота хворої людини вилітають дрібні частки слини і мокротиння, в яких віруси містяться у величезних кількостях. Тому перший механізм передачі ГРВІ так і називається — повітряно-краплинний.Зазвичай частки вологи з вірусами вдихаються іншою людиною не відразу (для цього потрібно перебувати в безпосередній близькості до хворої людини), а після того, як вони осядуть на підлогу, висохнуть і знов піднімуться в повітря з пилом.

Інший механізм передачі респіраторної інфекції — контактний. Він довгий час залишався недоведеним і менш очевидним, ніж повітряно-крапельний. Справа в тому, що перш ніж почати свою бурхливу життєдіяльність в новому організмі, вірусам потрібно, по-перше - вижити в умовах зовнішнього середовища, а по-друге — подолати безліч захисних бар’єрів самого організму: це і фільтруючі волосини в носі, і мигдалики, і вії, і секреторні імуноглобуліни на самих слизових. Відбувається це так. Як

правило, пчихаюча або кашляюча людина прикриває рот рукою, сподіваючись запобігти поширенню інфекції повітряно-крапельним шляхом. При цьому вся колосальна маса мікробів, яка повинна була вийти у відкритий простір, осідає на руці цієї ж людини. Яка розносить її з предметів побуту, в тому числі і тих, до яких торкаються інші люди. Або розносить її по руках друзів, колег і знайомих при рукостискання. Тому, другий механізм передачі грипу та інших ГРВІ — контактний. Ось чомуважливо мити руки і уникати дотиків рук до власного обличчя особі при спалахах респіраторних інфекцій.

Для успішного проникнення вірусу в організм важливий ще один фактор — кількість вірусних частинок, що потрапляють в організм. Чим їх менше, тим менше ймовірність того, що захисні бар’єри організму будуть подолані і виникне захворювання. Висока концентрація вірусів може зберігатися в закритих приміщеннях, особливо з великими скупченнями людей: офісах, школах, дитячих садках, громадському транспорті, магазинах. Навпаки, на відкритому повітрі зустріти достатню для зараження кількість мікробних часток практично неможливо.

Тому, всупереч поширеній думці, навіть під час сезонних спалахів ГРВІ, гуляти на відкритому повітрі зовсім не небезпечно.

Профілактика

Всупереч поширеній думці, маска, надіта на здорову людину, не виконує роль фільтра, що затримує віруси (для цього вона недостатньо герметична), а запобігає випадковому контакту рук людини з ротом і носом, знижуючи ризик контактного шляху передачі інфекції. Для того, щоб маска виконувала свою захисну функцію, необхідно, щоб вона закривала і рот, і ніс. Тільки в цьому випадку вона буде затримувати крапельки рідини, що вилітають при пчиханні, розмові і кашлі.

Для запобігання висихання слизових рекомендується зволоження повітря і застосування

сольових спреїв. Для того, щоб знизити ризик вдихання заражених частинок пилу слід проводити вологе прибирання. З цією ж метою можна проводити кварцування (опромінення ультрафіолетової лампою) повітря в приміщеннях. Провітрювання приміщень (з обов’язковим зволоженням) знизить концентрацію вірусу в замкнутих просторах.Індивідуально слід уникати рукостискань, скоротити до мінімуму перебування в громадському транспорті або в місцях великих скупчень людей. Як можна частіше мити руки. Уникати торкання руками очей, носа і рота.

Профілактика ГРВІ:

Захисна маска — в першу чергу, на хвору людину.

Зволоження повітря

Зволоження слизової носа

Вологе прибирання приміщень

Кварцування повітря в приміщенні

Провітрювання приміщень (з наступним зволоженням повітря)

Уникати рукостискань, не торкатися руками очей, носа, рота

Як можна частіше мити руки з милом

Лікування ГРВІ та грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар. Не потрібно займатись самолікуванням, це небезпечно! При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням.

/Files/images/айболит.jpgЗастуда чи грип?

Біль у горлі, закладений ніс, кашель та невимовне бажання заховатися під ковдру зазвичай супроводжується запитанням навколишніх: "Це в тебе грип чи просто застуда?". Самому цікаво. Але ж одне так схоже на інше...
Грип можна відрізнити від гострого респіраторного захворювання (ГРЗ) за такими симптомами:

1) Початок - завжди гострий. Хворі, здебільшого, можуть назвати навіть годину, коли відчули, що захворіли.

2) Лихоманка, висока температура тримається три-чотири дні.

3) Швидко наростають симптоми інтоксикації: озноб, рясне потовиділення, сильний головний біль у лобово-скроневій ділянці, біль під час руху очних яблук, світлобоязнь, запаморочення, ломота у м'язах і суглобах.

4) Зазвичай не буває сильного нежиттю, інколи трохи закладений ніс на другий день хвороби.

5) На другу добу хвороби часто виникає болісний кашель, біль по ходу трахеї, що з'являється унаслідок подразнення слизової оболонки.

6) Чхання буває рідко.

7) Досить частий симптом - почервоніння слизової оболонки очей.

При захворюванні на грип і ГРЗ, у першу чергу, потрібно звернутися до лікаря. На додаток до призначених лікарем засобів можна використати народні методи лікування, які підвищують імунітет і сприяють легшому перебігу хвороби.

/Files/images/images.jpgНапій із шипшини.

Сухі ягоди шипшини потовкти. На 1 л. холодної води використовують 5 ст. ложок ягід. Поставити на вогонь, прокип'ятити 10 хв. Настояти, закутавши на 8-10 годин, процідити. Пити зранку по 1 склянці кожних 2-3 години протягом доби. Можна вживати з медом, варенням, цукром. Бажано пити відвар шипшини протягом тижня, поступово зменшуючи кількість прийомів.

Липа з калиною.

Приготувати суміш, використовуючи таке співвідношення: квіти липи - одна частина, плоди калини - одна частина. Дві столові ложки суміші розвести двома склянками окропу. Кипятити 5-10 хв., процідити. Пити гарячим на ніч по 1-2 чашки.

Малина звичайна.

Сік малини з цукром - добрий освіжаючий напій при високій температурі. Настій сухих плодів готують так: 1 ст. ложку плодів заварити склянкою окропу, настояти 20 хв. Пити по склянці гарячого настою двічи на день.

Асорті з медом.

Одну столову ложку меду, шипшини, малини та смородини залити 100 мл. окропу. Витримати 15 хв. Пити тричі на день по півсклянки перед їдою.

Чорна редька.

Нарізати сиру редьку дуже тонкими скибочками і посипати їх цукром. Солодкий сік, що з'явиться, вживати по 1 ст. ложці щогодини. Використовується при кашлі.

/Files/images/kartinki/7114.gif

Для чого потрібні вітаміни?

Вітамін А Потрібний для здорової шкіри й волосів, росту костей і розвитку зубів, гарного зору.

Вітамін C Бере участь в утворенні енергії в клітках. Допомагає організму боротися з інфекціями.

Вітамін D Допомагає росту й формуванню костей кістяка й зубів (особливо в дитячому віці).

Продукти, багаті на вітаміни

Вітамін А Печінка, яйця, молоко й молочні продукти, темно - зелені й жовтогарячі овочі, фрукти і ягоди (морква, обліпиха, абрикоси, гарбуз, цитрусові).

Вітамін С Яблука, смородина, шипшина, цитрусові, аґрус, капуста, картопля, перець, помідори, полуниця, салат.

Вітамін D Масло, молоко, жовтки яєць, морська риба.

Білки - «цеглинки» для будівництва клітинок

Жири - продовольчі й паливні склади

Вуглеводи - паливо для клітинок

/Files/images/113.gif


/Files/images/detia-57.gif

«ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ В СІМ'Ї»

Кожна дитина відчуває природну потребу в активному русі. І дуже важливо, коли в сім'ї зуміють зробити фізкультуру не просто обов'язковим, а й улюбленим режимним моментом малюка. Зрозуміло, що фізкульту¬ра в ранньому і дошкільному віці повинна асоціюватися в дитини з веселою грою. Тому потрібно визначити, які саме фізичні вправи дитина виконує із найбільшим задоволенням, і зробити виконання цих вправ основними на перших етапах занять. Потім доцільно вводити нові фізкультурні рухи, але в жодному разі не можна змушувати дитину їх виконувати.

У фізичному вихованні дітей в сім'ї можуть бути використані різні форми занять фізичними вправами — від простих (ранкова гімнастика) до складних (тренування в окре¬мому виді спорту).

Можна рекомендувати такі форми занять фізичними вправами дітей у сім'ї:

• ранкова гігієнічна гімнастика;

• ранкова спеціалізована гімнастика;

• фізкультхвилинки;

• заняття із загальної фізичної підготовки;

• самостійні тренувальні заняття;

• участь у змаганнях;

• прогулянки (лижні, велосипедні, пішки);

• процедури для загартування;

• туризм;

• рухливі і спортивні ігри.

Основним періодом занять батьків із дітьми є вік від 2 до 6-7 років, хоча і після цього не слід припиняти занять у сім'ї. Систематичні вправи в домашньому спортивному куточку, ранкова гімнастика, вечірня пробіжка з татом — все це допоможе досягти знач¬них успіхів у фізкультурних заняттях у школі.

Щоденно приділяючи дитині хоча б декілька хвилин для занять фізкультурою, перш за все потрібно дотримуватись принципу систематичності, щоб дитина поступово звикала до занять, щоб вони стали для неї необхідними щодня.

Тривалість домашнього заняття може бути різною — залежно від віку дитини, від вільного часу батьків, від пори року, від частини доби, а також від того, чим займається дитина до і після заняття (якщо дитина втомилася після тривалої прогулянки, то, отже, і тривалість заняття доречно зменшити)./Files/images/kartinki/435.gif

Під час ранкової гімнастики найкраще використовувати легкі і знайомі вправи. Тривалість ранкових занять — не більше 10 хвилин. Протягом дня дитина повинна до сну і після нього побувати на свіжому повітрі, де можна провести 20-хвилинне фізкультурне заняття, виконавши до нього вправи для ве¬ликих м'язових груп.

Вправи перед вечерею — найбільш розповсюджена форма занять, адже батьки, як правило, вдома і хоча б один із них може позайматися з дитиною. У цей період є час для опанування акробатичних вправ, проведення ігор і вдосконалення досягнутих результатів. Тривалість занять із дітьми до б років — 20-30 хвилин, а з б-7-річними — до 45 хвилин.

Після вечері займатись із дітьми фізичним вихованням не рекомендується. Адже, після їжі інтенсивна рухова діяльність є шкідливою (в будь-який час доби). І крім того, після фізичних вправ діти важко засинають.

Як зацікавити дитину заняттями фізичною культурою? Добре, якщо дитина сама потребує рухів та із задоволенням виконує нові завдання. Ви повинні підбадьорити дитину, продемонструвати, яка вона міцна, спритна і сильна. Збудити інтерес у дитини до занять допоможе також і демонстрація її вмінь перед іншими членами сім'ї або однолітками. Так поступово у дитини розвинеться впевненість у своїх силах та бажання вчитись далі, засвоювати нові, більш складні ігри і рухи.

Якщо у дитини немає бажання займатись, проаналізуйте причини негативного ставлення до занять, щоб в подальшому створювати більш сприятливі умови.

Чим і як займатись? Кожна вправа, кожна рухлива гра має своє завдання, мету, значен¬ня, у зв'язку з чим вони поділяються на п'ять основних груп.

До першої групи входять вправи, що спрямовані на відпрацювання правильної постави, правильного положення голови, плечей, інших частин тіла. Саме ці рухи сприяють правильному фізичному розвитку.

До другої групи входять вправи, які будуть містити елементи акробатики. Вони спрямовані на розвиток спритності, гнучкості, швидкості реакції і виконуються зі страхуванням. Батьки повинні бути дуже уважними й обережними, щоб забезпечити повну безпеку під час виконання цих рухів (перекидання, розгойдування дитини, висіння головою вниз тощо).

Третя група вимагає рухливих ігор, в яких використовується ходьба, біг, стрибки тощо. Для проведення ігор необхідний колектив: дитина грається з батьками, або зі старшими братами і сестрами, або з однолітками.

До четвертої групи входять вправи з ви¬користанням різних предметів на свіжому повітрі або в приміщенні. Тут дуже важливою є винахідливість батьків, яка допоможе у звичайних умовах підготувати для дітей різні цікаві перешкоди для перелізання, перестрибування і розгойдування (пролізти під стільцями, перестрибнути через кубики; перелізти через ліжко). У цих вправах важливою є не стільки точність виконання, скільки швидкість пристосування до незвичних, умов.

П'яту групу складають музично-ритмічні вправи, які виховують у дітей граціозність, пластичність, усвідомлене виконання рухів із ритмом віршів, пісень і музики.

Основні правила безпеки, яких потрібно обов'язково дотримуватися, виховуючи у дитини сміливість

1. Піднімаючи дитину, ніколи не тримайте її за зап'ястя—тільки за передпліччя. Найбільш безпечно підтримувати дитину за стегна. Під час виконання акробатичних вправ дорослий повинен оберігати хребет малюка від надмірного згинання, а голову — від невдалого повороту або удару. Всі захвати повинні ґрунтуватися на досконалішому знанні можливостей Вашої дитини.

2. Нову вправу малюк повинен засвоювати в повільному темпі за постійної допомоги дорослого. Тоді з'явиться відчуття впевненості в руках. Темп виконання вправи прискорюють поступово, так само поступово дитину привчають до самостійного виконання. Проте постійно підстраховуйте дитину, будьте готові, за потреби, швидко підхопити її.

3. Вчіть малюка бути уважним на заняттях, щоб він самостійно піклувався про власну безпеку. Складні вправи і стрибки доцільно виконувати тільки на м'якій підстилці (килимку, траві).

4. У ранньому віці не можна довго утримувати складні пози (нахил, тримання рук вгорі, групування), через 1-2 с дитина має повернутися у вихідне положення. Краще кілька разів повторити вправу.

5. Тривалий вис на руках у дошкільному віці є небезпечним, тому що надмірно навантажує суглоби й увесь плечовий пояс. Краще виконувати неповне висіння — дитина легко спирається на ступні чи коліна. Із тих же міркувань не потрібно спонукати дитину розгойдуватися у висінні (напри¬клад, на кільцях).

6. Не дозволяйте малюкові вилазити по драбині вище того рівня, на якому Ви зможете його дістати. Лише після засвоєння лазіння (наприклад, по похилій драбині), можна дозволити дитині старше 3-х років самостійно вилазити вище.

7. Ніколи не використовуйте для змагань вправи, які можуть спричинити травми. Такі рухи дитина повинна виконувати повільно й зосереджено, не послаблюючи уваги.

8. Уникайте вправ, під час виконання яких дитина дуже вигинається в попереку, адже більшість дітей потребує виправ¬лення цієї частини хребта.

Шановні батьки! Якщо Ви систематично будете займатись зі своїм малюком фізкультурою, то це буде доброю запорукою того, що син чи дочка зростатимуть здоровими, спритними, сильними, матимуть правильну поставу, красиво ходитимуть.

А ще фізкультура допоможе розвинути у дитини такі цінні риси характеру, як дисциплінованість, організованість, звичку дотримуватись правил особистої гігієни.

/Files/images/kartinki/411.gif

ІМУНІЗАЦІЯ ЗБЕРІГАЄ ЖИТТЯ!

/Files/images/detia-188.gif

Ми усі прагнемо, щоб наші діти росли здоровими. Ми їх оберігаємо, загартовуємо, консультуємось з лікарями...Але бактерії чи віруси потрапляють до дитячого організму і викликають хворобу. На жаль, імунна система дитини ще нерозвинена, тому потрібно допомогти їй протистояти інфекції.

Багато дитячих хвороб можуть бути попереджені шляхом щеплень. З часу впровадження щеплень кількість захворювань, ускладнень та смертельних випадків від цих хвороб значно знизилась. Імунізація є найбільш ефективним та надійним методом захисту. Сьогодні завдяки розробленим вакцинам існує реальна можливість захистити дітей від значно більшої, ніж раніше, кількості важких і часом смертельних інфекційних хвороб.

Своєчасно і правильно зроблене щеплення допоможе уникнути таких тяжких хвороб, як дифтерія, краснуха, кір, поліомієліт, гепатит В, туберкульоз.

Здоров’я Ваших дітей залежить від Вашої освіченості.

Хай діти зростають здоровими!

ФАКТИ ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ, ЯКІ МОЖНА ПОПЕРЕДИТИ ШЛЯХОМ ВАКЦИНАЦІЇ.

ДИФТЕРІЯ – захворювання, що швидко поширюється при кашлі та чханні, може викликати параліч, проблеми дихання, серцеві розлади та призвести до смерті.

ПРАВЕЦЬ (рос.столбняк) може виникнути, коли бактерії правця проникають в організм через ушкоджену шкіру (ранки, подряпини). Захворювання може стати причиною м’язових судом, проблем дихання, серцевих розладів та смерті.

КАШЛЮК (рос.коклюш) поширюється при кашлі та чханні. Викликає довготривалі напади кашлю, які ускладнюють дитині приймання їжі, пиття або навіть дихання. Кашлюк є причиною легеневих проблем, ушкоджень мозку та навіть смерті.

ГЕПАТИТ В – інфекційне захворювання печінки. Він може передаватися від інфікованої матері дитини під час пологів або – від однієї особи до іншої через кров та біологічні рідини (слину, сльози, інші фізіологічні виділення), тобто при будь-якому близькому контакті. Вірус гепатиту В викликає ушкодження печінки. Такі ураження можуть спричинити розвиток смертельного захворювання – раку. Вірус гепатиту В стоїть на другому місці після паління тютюну.

КІР (рос.корь) викликає тяжку лихоманку, висипання та симптоми, подібні до грипу. Захворювання часом може призвести до втрати слуху, запалення легень, ушкоджень мозку та навіть смерті.

ПАРОТИТ (рос.свинка) викликає головний біль, лихоманку, набряк шийних та підщелепних залоз, запалення яєчок у хлопчиків-підлітків та дорослих чоловіків. Захворювання може спричинити втрату слуху, менінгіт (запалення головного та спинного мозку), інші ушкодження мозку.

КРАСНУХА викликає помірну лихоманку, висипи на обличчі, шиї та тулубі. Вагітні, які захворіли на краснуху, можуть втратити дитину або народити немовля з тяжкими вродженими вадами.

ПОЛІОМІЄЛІТ викликає лихоманку і призводить до менінгіту або прижиттєвих паралічів. Захворювання може бути смертельним. Особи, інфіковані вірусом поліомієліту, розповсюджують вірус з виділеннями (калом).

ТУБЕРКУЛЬОЗ залишається найпоширенішим у світі інфекційним захворюванням. Як правило, важкий перебіг хвороби зумовлює інвалідизацію та високу смертність.
Кiлькiсть переглядiв: 566

Коментарi

 • DvaCPring

  2017-07-19 06:36:35

  [url=dva-capitana.ru/rybalka]рыбалка на море[/url] Аренда яхты – это прекрасный способ организовать какое-либо событие или же просто особенный день для близких людей . Целый день гулять на белоснежной яхте в кругу самых близких людей – можно ли представить более приятное времяпрепровождение ?! Отплыв подальше от многолюдного берега , вы сможете почувствовать истинное умиротворение и покой , отвлечься от всех своих трудностях и просто полюбоваться бирюзовой гладью и шикарными пейзажами приморской зоны Сочи...

 • semechkatic

  2017-06-27 11:59:28

  [url=https://семечка-джа.com/de/%D1%84%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B5/pakistan-walley-fem.html]Pakistan Walley fem Hanfsamenstamm Pakistan Walley fem[/url] Компания “Семечка Джа” занимается продажей высококачественных семян коноплилучших видов и уже много лет лидирует в этой области рынка. Посмотрите как в Европе реализован рынок семян. Как здесь http://www.cannabiscollege.com/ или тут https://www.cancer.gov/about-cancer/treatment/cam/hp/cannabis-pdq...

 • EnotCak

  2017-05-09 22:11:59

  тут [url=https://24enota.ru/page/kupit-enota-w-minske]купить енота в минске[/url] Еноты – интересные, умные и чрезвычайно обаятельные животные. Вот почему эти животные становятся настоящими знаменитостями интернета,затмевая всеобщих любимцев – котиков. Один раз увидев этих милых животинок, никто уже не сможет остаться к ним равнодушным, ведь на них невозможно глядеть без восторженной улыбки. Еноты красивые, шаловливые и безумно любопытные – в этих зверьков нереально не влюбиться. А еще еноты падки на вкусную еду, в чем очень похожи на нас...

 • EnotCak

  2017-04-12 04:13:17

  Еноты – симпатичные, смекалистые и чрезвычайно очаровательные зверьки. Благодаря этому эти милахи часто стают популярными звездами интернета,затмив всеми любимых – котов. Один раз увидев этих трогательных созданий, никто просто не сможет остаться к ним равнодушным, ведь на них ну никак невозможно смотреть без восторга. Еноты-полоскуны милые, активные и невероятно любопытные – в этих зверьков невозможно не влюбиться. Кроме этого, еноты очень любят полакомиться вкусненьким, в чем очень похожи на нас...

 • semechkatic

  2017-03-28 15:07:39

  [url=https://семечка-джа.com/cs/%D1%84%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B5_%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1%82%D1%83%D1%89%D0%B8%D0%B5/northern-light-auto-fem.html]Northern Light auto fem Kmen konopne semeno[/url] Производитель “Семечка Джа” занимается продажей высококачественных семян коноплинаилучших сортов и уже долгие годы занимает первую позицию в этой области рынка. Заметьте как в Америке реализован сбыт марихуаны. Например http://www...

 • semechkatic

  2017-02-26 03:43:38

  [url=https://семечка-джа.com/%D1%80%D0%B5%D0%B3%D1%83%D0%BB%D1%8F%D1%80%D0%BD%D1%8B%D0%B5/skunk1.html]Skunk. Купить семена конопли Сканк. Семена марихуаны наложенным платежом по Украине[/url] Компания-реализатор “Семечка Джа” занимается продажей качественных семян марихуанылучших сортов и уже не первый год лидирует в этой области рынка. Посмотрите как в США построен сбыт семян. Как здесь http://www.cannabiscollege.com/ или тут https://www.cancer.gov/about-cancer/treatment/cam/hp/cannabis-pdq. Узаконивание проходит во всё большем количестве субъектов...

 • Williamhutty

  2017-01-07 15:51:12

  В Праге имеется несколько школ с русским языком преподавания (частных), в т. Но прогресс не остановить и вот уже русская речь слышится в Азии. Так, считается, что компрессор винтовой не такой громкий, как поршневой. Если вы проснулись посередине ночи и чувствуете, что не можете больше заснуть, то даже не пытайтесь это делать, а сразу вставайте или возьмите в руки книгу. Утром процедить, разделить на 4 приема. Дарить такие корпоративные подарки одно удовольствие, не один руководитель компании-партнера...